Založení sboru v roce 1930

Jak to všechno začalo

V době založení hasičského sboru v roce 1930 v Prostřední Bečvě byly převážně obydlí i hospodářské usedlosti pokryty šindelem, samotné stavby ze dřeva - zvláště hospodářské budovy. Některé se dochovaly dodnes.

Dřevěné chalupy vyhořely do základů a nejhůře bylo pro rodinu, když uhořela i kravička, která byla výživou rodiny.

Proto bylo příkladem, ušlechtilou myšlenkou našich předků-zakládajících členů, založení sboru hasičů. K jeho založení došlo 9. března 1930 na ustavující schůzi, kde bylo přítomno 22 členů a hostů. Z hostů byl přítomen zástupce župy hasičské jednoty Alois Glos. Dále byl přítomen okresní náčelník Jan Machyček a náčelník hasičského sboru z Horní Bečvy Matůš Ondruch.

60. výročí založení sboru se dožili Jaroslav Fiurášek, Rudolf Jurečka a Josef Mikulenka

Zakládající členové sboru

Jméno Funkce Zaměstnání