Menu

Žáci / 2013

23. – 24.3.2013

Jsme se zúčastnili soutěže mladých hasičů v běhu na 60 metrů s překážkami. Soutěž pořádána sbory Ostrava-Michálkovice a Dolní Bečva, proběhla v ostravském atletickém tunelu. První den soutěže se závodilo ve třech kategoriích: přípravka, mladší dívky a mladší chlapci. V přípravce startoval za náš sbor Matyáš Šenk, který obsadil s časem 32,43 s 20. místo z celkových 48 závodníků. V kategorii mladší chlapci jsme měli tři zástupce: Vojtěch Lejska 10. místo s časem 17,61 s, Pavel Kubáň 23. místo s časem 20,64 s a Dominik Mička 43. místo s časem 24,93 s. V kategorii mladších chlapců se zúčastnilo celkově 61 závodníků. Druhý den jsme v kategoriích starší dívky a starší chlapci měli 6 závodníků. Ivana Růčková obsadila konečné 62. místo z 84 závodnic s časem 18,45 s. Ve starších chlapcích obsadil krásné 3. místo s časem 12,70 s, který znamenal po prvním kole první místo a nový osobní rekord Michal Lejska. Tomáš Kretek obsadil 33. Místo s časem 16,47 s, Pavel Růčka skončil na 37. místě s časem 16,79 s, Jan Kubáň na 76. místě s časem 23,19 s a Lukáš Danišek na 78. místě s časem 23,61 s z celkových 84 závodníků. Prvních osm závodníků ve starších kategoriích postoupilo ještě do vyřazovacího pavouka. V prvním kole pavouka zaběhl Michal Lejska čas 13,63 s a postoupil mezi čtyři nejlepší. Ve druhém kole sice Michal cílovou čárou proběhl jako první, ale zapojený rozdělovač pouze na jeden zub znamenal jen boj o třetí místo. Tam Michal opět zabojoval a druhým vylepšením osobního rekordu na čas 12,50 s souboj vyhrál a bral 3. místo i ve vyřazovacím pavouku.

4.5.2013

Se Michal Lejska zúčastnil Memoriálu Vendulky Fránové v Plzeni, kde obsadil 1. místo ze sedmi závodníků ve výstupu na cvičnou věž s časem 7,68 s a 4. místo z osmi závodníků na 100 m s překážkami s časem 21,39 s.

11.5.2013

Jsme se zúčastnili obvodového kola celostátní hry Plamen na Dolní Bečvě. Postavili jsme v každé kategorii mladších a starších žáků jedno družstvo. Mladší žáci obsadili konečné 2. místo ze sedmi zúčastněných družstev. Výsledky v jednotlivých disciplínách měli: štafeta 4x60 m 2. místo s časem 57,25 s, štafeta dvojic 2. místo s časem 78,81 s, štafeta 400 m CTIF 3. místo s časem 121,28 s a pořadí ze závodu hasičské všestrannosti, který se běžel na podzim 4. místo. Starší žáci skončili na konečném 3. místě z deseti zúčastněných družstev. Výsledky v jednotlivých disciplínách měli: štafeta 4x60 m 4. místo s časem 50,35 s, štafeta dvojic 2. místo s časem 58,15 s, štafeta 400 m CTIF 3. místo s časem 97,47 s, požární útok CTIF 6. místo s časem 138,28 s a pořadí ze závodu hasičské všestrannosti 8. místo. Z důvodu špatného počasí organizátoři rozhodli, že se zruší disciplína požární útok v obou kategoriích. Pro starší žáky znamenalo 3. místo postup do kola okresního.

17.5.2013

Michal Lejska závodil v Ústí nad Orlicí, kde obsadil 1. místo z pěti závodníků ve výstupu na cvičnou věž s časem 7,53 s.

18.5.2013

Se konalo V Horním Lidči okresní kolo hry Plamen, kde se probojovali naši starší žáci z kola obvodového. V konkurenci dvanácti nejlepších týmu okresu Vsetín skončili na 6. místě. Výsledky z jednotlivých disciplín měli: štafeta 4x60 m 4. místo s časem 46,10 s, štafeta dvojic 3. místo s časem 55,69 s, štafeta 400 m CTIF 8. místo s časem 92,71 s, požární útok CTIF 10. místo s časem 148,00, požární útok 4. místo s časem 18,35 s a pořadí ze závodu hasičské všestrannosti 11. místo.

19.5.2013

Jsme soutěžili na okresním kole dorostu opět v Horním Lidči. Zde jsme měli jedno družstvo dorostenek. V konkurenci tří družstev skončily na 2. místě. Výsledky z jednotlivých disciplín měly: štafeta 4x100 m 3. místo čas 79,31 s, 100 m s překážkami 2. místo součet 5 nejlepších časů 114,09 s (Renata Vaňková: 23,57 s, Barbora Maléřová: 22,27 s, Jolana Chrbjátová: 23,39 s, Karolína Šenková: 31,27 s, Žaneta Kachtíková: 27,30 s, Ivana Růčková: 22,76 s a Kateřina Kulišťáková: 22,10 s) a požární útok 2. místo čas 33,44 s.

25.5.2013

Závodil Michal Lejska na Bludovské stovce, kde obsadil 1. místo ze čtyř závodníků na 100 m s překážkami s časem 17,48 s, což je jeho osobák. Tento závod byl zároveň součástí Českého poháru velkopopovického kozla a Moravské hasičské stovky-BIG SHOCK! POHÁRU v běhu na 100 m s překážkami.